Zprávy
Teď čteš
Předběžné výsledky XTB za 3. čtvrtletí: zisk 101,5 milionu PLN a více než 38 tisíc PLN. noví zákazníci
0

Předběžné výsledky XTB za 3. čtvrtletí: zisk 101,5 milionu PLN a více než 38 tisíc PLN. noví zákazníci

vytvořil Forex ClubŘíjna 26 2021

Ve třetím čtvrtletí roku 2021 Skupina XTB poznamenal významný, protože stejně jako Fr. 40,8%, což představuje nárůst tržeb (ve srovnání se třetím čtvrtletím roku 2020) ze 139,6 milionu PLN na 196,6 milionu PLN. Konsolidovaný čistý zisk vytvořený v tomto období rovněž vzrostl a dosáhl 101,5 milionu PLN (nárůst o 48,4 % ve srovnání se třetím čtvrtletím předchozího roku, kdy zisk dosáhl 68,4 milionu PLN). Ukazatel provozního zisku (EBIT) ve třetím čtvrtletí 2021 také vzrostl
na 111,8 milionu PLN ve srovnání se 79,4 milionu PLN o rok dříve.

Omar Arnaout, prezident představenstva XTB, uvedl:

- Ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Skupina dosáhla výrazného nárůstu tržeb i zisku. A co je nejdůležitější, tyto nárůsty jsou založeny na pevných základech neustále rostoucí základny nových a aktivních zákazníků. I přesto, že třetí čtvrtletí jsou především letní měsíce, dosáhli jsme velmi dobrých výsledků – i díky každodennímu úsilí našeho týmu. Neustále rozvíjíme naši nabídku a vylepšujeme naši platformu a technologii. V tomto čtvrtletí jsme také otevřeli novou kancelář ve Spojených arabských emirátech a získali licenci v Jižní Africe.

Ve třetím čtvrtletí roku 2021 se výrazná aktivita klientů XTB na trhu promítla do vyššího obchodování s CFD deriváty, které činilo 1 tis. lety (044. čtvrtletí 2020: 760 tisíc letů) a zvýšení ziskovosti na let na 188 PLN (2020. čtvrtletí 184: XNUMX PLN). 

Cíl dosažen a více nových a aktivních zákazníků

Neustále rostoucí počet nových klientů je jedním ze základů rozvoje skupiny XTB. Již v červenci – prvním měsíci třetího čtvrtletí – dosáhla skupina XTB cíle pro letošní rok vyhlášeného prezidentem Omarem Arnaoutem a prolomila bariéru 120 000 nových zákazníků, výrazně ji překonala na konci čtvrtletí a zakončila prvních devět měsíců letošního roku se 146 427 novými zákazníky. Jde o rekordní 98,9% nárůst oproti 73 612 novým klientům získaným za prvních 9 měsíců loňského roku. Ve třetím čtvrtletí letošního roku. Skupina získala 38 573 nových zákazníků, téměř o polovinu více než 21 178 získaných ve stejném období roku 2020. Celkem bylo mezi klienty XTB na konci třetího čtvrtletí roku 2021 388 973 lidí.

xtb výsledky q3V důsledku pokračující optimalizované prodejní a marketingové strategie, větší penetrace na stávající trhy, postupného zavádění nových produktů do nabídky a expanze na nové geografické trhy se také zvýšil průměrný počet aktivních zákazníků o 100,6 % – z 53 309 v třetím čtvrtletí roku 2020 na 106 961 ve stejném období letošního roku.

- V zákaznické oblasti nás těší nejen realizace předpokládaného cíle 120 tis. nových zákazníků do 5 měsíců před koncem roku, ale především důslednost při získávání nových zákazníků, protože tento parametr je důležitý pro zajištění růstu tržeb a zisku Skupiny v dlouhodobém horizontu. Důležité je, že jej podporuje i rostoucí základna aktivních klientů, kterou jsme oproti třetímu čtvrtletí loňského roku de facto zdvojnásobili. Shrnul to Omar Arnaout. 

V září také začala nová část globální propagační marketingové kampaně možnost bezprovizního investování do akcií až do výše 100 000 EUR měsíčně. Nový spot za účasti XTB ambasadora portugalského trenéra Josého Mourinha má již přes 3 miliony zhlédnutí. V příštím čtvrtletí budou realizovány také další fáze kampaně a další marketingové aktivity. 

Cílem skupiny je stát se první volbou a komplexním řešením pro každého investora. V současné době mohou klienti XTB investovat až do 5400 XNUMX různých finančních nástrojů, včetně akcií a ETF a CFD na trhu Forex, na indexy, komodity, akcie a ETF, XTB také nabízí možnost investování do CFD na kryptoměny. Začátkem září přibylo do nabídky devět nových instrumentů na bázi kryptoměn. Zájem o tyto nástroje neustále roste - v první polovině roku 2021 provedlo 20 % klientů XTB alespoň jednu transakci s využitím CFD na základě těchto instrumentů a pro téměř 10 % nových klientů transakci s využitím CFD na kryptoměny byl první, který provedli po otevření účtu.

Provozní náklady ve třetím čtvrtletí roku 2021 dosáhly 84,8 milionu PLN a byly o 24,7 milionu PLN vyšší než ve srovnatelném období (2020. čtvrtletí 60,1: XNUMX milionu PLN).

Skupina XTB pokračuje ve své geografické expanzi

Dne 29. července 2021 spolu se zahájením provozní činnosti společností XTB MENA Limited v r. Spojené arabské emiráty, XTB Group dosáhla další důležité fáze v rámci své geografické expanze. Otevření nové kanceláře v Dubaji bylo možné díky získání licence od tamního regulátora DFSA, ke kterému došlo rovněž ve třetím čtvrtletí letošního roku. - 11. července. Klienti nově otevřené kanceláře mají k dispozici téměř 2 tis. CFD finanční nástroje. Postupem času bude tato nabídka vyvíjena a upravována podle potřeb a preferencí místních investorů. Stejně jako na jiných trzích, i ve Spojených arabských emirátech se XTB silně zaměřuje na vzdělávání a spolupráci se zavedenými lokálními partnery.

I ve třetím čtvrtletí letošního roku. tj. 10. srpna 2021 obdržela dceřiná společnost XTB Africa (PTY) Ltd. licenci k činnosti v Jižní Afrika. Představenstvo skupiny v současné době koordinuje přípravné práce na zahájení provozu na tomto trhu v druhé polovině roku 2022.

- Podle plánu a pouhé tři týdny po obdržení licence Dubai Financial Services Authority jsme zahájili činnost ve Spojených arabských emirátech a nabídli klientům z tohoto regionu přístup k téměř 2 9. nástroje a naše řešení a prvotřídní servis. Přestože si na vyhodnocení úspěšnosti musíme počkat 12-XNUMX měsíců, chceme do tohoto regionu výrazně investovat a postupem času se stát významným brokerem na Blízkém východě. Přidal Omar Arnaout.

Klíčový význam má polský trh

Souběžně s geografickou expanzí věnuje skupina XTB pozornost posilování své pozice na trzích, na kterých působí. Ve třetím čtvrtletí roku 2021 31,0 % výnosů skupiny pocházelo z Polska (2020. čtvrtletí 34,5: XNUMX %).

100. čtvrtletí letošního roku. se neslo ve znamení posílení pozice na trhu a přípravou aktivit iniciujících marketingovou a vzdělávací ofenzívu, která odstartovala na konci třetího a začátku čtvrtého čtvrtletí. S podporou nové verze marketingové kampaně za účasti Josého Mourinha je vysoce ceněna nabídka bezprovizní investice do akcií až do výše 000 5 EUR měsíčně, která přitahuje nové zákazníky. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se také zvýšil počet finančních nástrojů dostupných polským investorům na více než 400 XNUMX. Neustále vyvíjená platforma xStation a vylepšená aplikace xStation Mobile jsou zákazníky velmi oceňovány a patří mezi nejlépe hodnocené broker aplikace.

Na podzim je také plánován XNUMX. ročník největší bezplatné online konference pro investory - Masterclass investování XTBkterá se konala 22. října.

- Úspěch XTB v Polsku se skládá ze tří prvků – největší bezplatná znalostní základna pro investory na trhu, naše vlastní oceňovaná mobilní platforma xStation a xStation v kombinaci s vynikajícími zákaznickými službami a neustále se rozvíjející investiční nabídkou. Třetímu čtvrtletí pomohla i nová edice marketingové kampaně s José Mourinhem propagující bezprovizní investování a vzdělávací aktivity, které jsou zvláště důležité, když získáváme tisíce nových klientů, kteří své dobrodružství s investováním teprve začínají. Společně s našimi partnery jim chceme ukázat osvědčené postupy a sdílet zkušenosti, které jim pomohou zorientovat se ve světě investic – řekl Jakub Paturalski, ředitel polské pobočky XTB.

Další podrobné informace shrnující aktivity skupiny XTB ve třetím čtvrtletí roku 2021 jsou uvedeny v aktuální zprávě č. "Předběžné finanční a provozní výsledky za třetí čtvrtletí roku 2021"který je k dispozici ke stažení na této adrese.

Co si o tom myslíš?
33%
zajímavý
67%
Heh ...
0%
Šok!
0%
Nemám rád
0%
zranění
0%
O autorovi
Forex Club
Forex Club je jedním z největších a nejstarších polských investičních portálů - forex a obchodní nástroje. Jedná se o originální projekt zahájený v roce 2008 a uznávanou značkou zaměřenou na měnový trh.