Zprávy
Teď čteš
Rekordní zisky trhů CMC. Makléř vydělal za šest měsíců 230,9 milionu GBP
0

Rekordní zisky trhů CMC. Makléř vydělal za šest měsíců 230,9 milionu GBP

vytvořil Michał Sielski23 listopada 2020

další makléř zveřejněné finanční výsledky. Společnost CMC Markets, která je kótována na Londýnské burze cenných papírů, právě oznámila, že v první polovině fiskálního roku 2020, který skončil 30. září 2020, vydělala 230,9 milionu GBP.

Toto jsou rozhodně rekordní výsledky CFD brokera, který získává hlavně díky zvýšenému zájmu Forexový trh a volatilita cen komodit i burzovní indexy. CFD broker kótovaný na Londýnské burze cenných papírů zaznamenal v posledních měsících rekordní finanční výsledky. Čistý provozní zisk vzrostl na 230,9 mil. GBP, což představuje meziroční zlepšení o 126%. V segmentu CFD, hrubé výnosy se meziročně zvýšily o 68%, což je dáno jednak vyšším počtem transakcí uzavřených stávajícími klienty, jednak získáním mnoha nových. Počet aktivních klientů v segmentu CFD se zvýšil na více než 59 42, což znamená meziroční nárůst o 82%. Celkové čisté výnosy v segmentu zprostředkovatelských služeb vzrostly o XNUMX% a společnost se také chlubí tím, že si dokáže udržet stávající klienty - zejména ty s největším portfoliem a obratem.

Investice do technologií a zákaznických služeb

CMC Markets zdůrazňuje, že vynikající výsledky jsou nejen výsledkem příznivého tržního prostředí, ale také investicemi do inovativních obchodních platforem a vytvořením pozice technologického ředitele a zaměstnáním 68 nových zaměstnanců.

Peter Cruddas CMC trhy„Významné zvýšení výnosů ve všech oblastech podnikání je výsledkem našeho neochvějného zaměření na strategické iniciativy. Díky nim diverzifikujeme zdroje příjmů, získáváme nové klienty a zlepšujeme ziskovost. Dnes máme mnoho příležitostí využít naše technologické inovace, vysoce kvalitní zákaznický servis a sílu naší obchodní platformy k dalšímu rozšiřování naší nabídky a zajištění ziskovosti našeho podnikání “ - říká generální ředitel CMC Markets Peter Cruddas.

Vynikající rok pro makléře

Pandemie koronaviru způsobila, že se prakticky všichni brokeři chlubí fantastickými finančními výsledky. Nejznámější polský makléř - XTB - nepochybně se může pochlubit také vynikající první polovinou roku 2020. Prakticky vzrostly - a to významně - významně všechny důležité faktory: výnosy, výnosy, počet nových klientů společnosti a průměrný objem jejich transakcí. Výnosy vzrostly na 518,6 milionů PLN z 88,78 milionů PLN ve stejném období loňského roku. Rozdělení výnosů mezi jednotlivé investory, kteří poskytli, je také dobré pro společnost XTB až 428 milionů PLN příjmů (82% z celkového počtu) s 89 miliony PLN od institucionálních investorů (18% příjmů). CFD na suroviny tvoří velkou část výnosů, které představovaly 40% výnosů, a není těžké uhodnout, že největší vliv měl turbulence na trhu se surovou ropou.

Co si o tom myslíš?
29%
zajímavý
71%
Heh ...
0%
Šok!
0%
Nemám rád
0%
zranění
0%
O autorovi
Michał Sielski
Profesionální novinář přes 20 let. Pracoval mj. v Gazetě Wyborcza, nedávno přidružené k největšímu regionálnímu portálu - Trojmiasto.pl. Na finančním trhu se pohybuje již 18 let, začínal na varšavské burze cenných papírů v době, kdy byly na trh právě uváděny akcie PKN Orlen a TP SA. V poslední době se jeho investiční zaměření soustředí pouze na trh Forex. Soukromě je parašutista, milovník polských hor a mistr Polska v karate.