pokročilý
Teď čteš
Jaká je důležitost rychlosti provedení příkazů?
0

Jaká je důležitost rychlosti provedení příkazů?

vytvořil Paweł Mosionek5 únor 2014

Provádění pokynů a konkrétněji rychlost provádění pokynů je jedním z nejdůležitějších faktorů na trhu Forex. To je zvláště důležité pro ty obchodníky, kteří se specializují na denní obchodování, skalpování a používání automatizovaných strategií. Proč je to tak? Neexistuje žádný kryt, který by to řekl Forexový trh ceny se mění téměř neustále a často velmi dynamicky. Představte si, že jdete do supermarketu s davem lidí, který nabízí zboží za velmi příznivé ceny. Pokud si pospíšíme nebo jsme na začátku tohoto davu, naše šance na nákup zboží za dobrou cenu se určitě zvýší.

Na měnovém trhu je to stejné. Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Cena se brzy změní a ten, kdo rychleji převede svou objednávku na 'pokladnu', dostane lepší cenu. Nebo možná ne tak výhodnější, jako bližší té současné. Následující článek vás upozorní na několik důležitých faktů k tomuto tématu.

Co určuje rychlost provádění?

Existuje několik faktorů. Na rozdíl od zdání, nejdůležitější z nich NENÍ rychlost našeho internetového připojení. Řekl bych, že je to jeden z nejméně důležitých kousků této hádanky. Při stahování velkých datových paketů ze sítě je důležitá rychlost připojení, tj. Kolik Mb / s nám náš poskytovatel internetu nabízí. Při obchodování na trhu Forex, kde jsou datové balíčky, které zasíláme brokerovi, obvykle malé (objednávky týkající se objednávek), je mnohem důležitější čas. Přesněji řečeno, cesta, kterou musí data cestovat z našeho počítače na makléřův server.

Tento jev se nazývá přenosové zpoždění a měří se pomocí tzv pingach (v milisekundách). Nižší ping znamená nižší latenci, tj. Rychlejší cestování dat do cílového bodu, a to by nás mělo zajímat.

Existují webové stránky, kde můžete zkontrolovat trasu, kterou nám zaslali pakety na místo určení. Příkladem toho je Pingdom, Zadáním IP adresy daného webu nebo serveru můžeme zkontrolovat přenosový čas (zvolená volba Ping) nebo trasy (traceroute). Čím více prvků musí náš balíček projít, tím delší je čas přenosu. Bohužel, zpravidla máme poměrně omezený dopad, protože se nepohybuje sám serveru makléř blíž, a za normálních okolností máme přístup až do jen několik ISP a zkontrolovat pouze ping každý z nich vyžaduje spojovacích článků (a obvykle také podepsat smlouvu na omezenou dobu ).

Pokud jsme fyzicky v Polsku, a makléř pochází z USA a má také své servery, takže tato cesta bude ještě delší. Samozřejmě, pokud budeme hrát dlouhodobě, nebude tento faktor pro nás příliš důležitý, ale při skalpování se stává nesmírně důležité za jakou cenu vstupujeme a opouštíme trh.

Tržní model má také vliv na rychlost provádění

Makléři působí v různých tržních modelech, což má zásadní vliv na způsob provádění příkazů. Rozlišujeme modely: Tvůrce trhu (MM) STP oraz ECNa také v případě LMAX přichází MTF (model burzy). V závislosti na modelu se můžeme setkat s různými situacemi, které nastanou přesně v důsledku pomalého přenosu dat ke zprostředkovateli.


PŘEČTĚTE POTŘEBNÉ: Typy Forex brokerů - ECN, STP, MM


V případě dynamické změny ceny a odeslání naší objednávky brokerovi, pokud k němu dojde s dostatečně dlouhým zpožděním, pak u brokera MM dostaneme tzv opětovné citování, tj. opětovné vyžádání ceny. Poté můžeme souhlasit s novou aktuální cenou a odeslat objednávku znovu (při změně ceny může dojít k opětovné cenové nabídce) nebo zrušit transakci.

V jiných modelech tzv cenový skluz (skluz), tj. provedení objednávky za jinou cenu, než jakou jsme viděli na platformě v době odeslání pokynu. Jinými slovy, než se naše objednávka dostala ke zprostředkovateli, cena se již změnila a provedení proběhlo v aktuálním kurzu v době dosažení serveru. To je samozřejmě jen jeden a méně důležitý důvod, proč může být výsledkem skluzu.

Samozřejmě je také možné úmyslně zpozdit provedení příkazů zprostředkovatelem nebo zbytečné, což je důsledkem špatné infrastruktury, nicméně tyto problémy vynecháme v tomto článku.

Rozdíly mohou být velké

Modely STP, ECN a MTF usilují o stejnou technologii, ale jsou navzájem mírně odlišné, což může ovlivnit rychlost provádění na straně serveru brokerů. Hlavně jde o počet bodů, které má procházet naše transakce. Zobrazuje se takto:

  • MTF - klientský počítač - LMAX server cca 15ms + brigde 2ms + mtf odpovídající rychlost 3ms,
  • ECN - klientský počítač - ECN broker server 15ms + brigde 2ms + agregační rychlost párování (průměr 15ms) + poslední pohled 200-400ms,
  • STP - klientský počítač - STP broker server x ms - ECN broker server 15ms + brigde 2ms + agregační rychlost párování (průměr 15ms) + poslední pohled 200-400ms.

Jak vidíte, v modelech ECN a STP se objevuje prvek „poslední pohled“, který může celý proces zdržovat. Navíc v modelu STP, kde je cesta nejdelší, jsou smyky pravděpodobnější. Samozřejmě se bavíme o velmi malých časových hodnotách, takže to nemusí být cítit vůbec nebo rozdíl zaznamenáme až při realizaci příkazů s velmi dynamickými změnami cen.


PŘEČTĚTE SI také: „Poslední pohled“ je minulostí


Je třeba také připomenout, že pod pojmem "klientský počítač" se rozumí celá cesta, kterou musí objednávka projít z platformy na našem počítači na server brokera (problém s pingem, o kterém jsme hovořili dříve).

Jaký ping je přijatelný?

Když slyším o pingu poprvé, bylo by hezké mít referenční bod. Jinak se ani nedozvíme, zda je daná hodnota „hodně“ nebo „málo“.

Na základě vlastních zkušeností mohu říci, že při obchodování s polskými a zahraničními makléři se servery na Kypru a Londýně je slušný ping výsledek objednávky 50 ms. Hodnoty 30-40 ms jsou velmi dobrý výsledek. V případě makléřů s servery ve standardní tabulce USA může růst až 90 150-ms, a to už je hodně a určitě se bude cítit čas přenosu na našem výkonu. Proto máte-li dojem, že i přes blízkost serverů brokerů (Evropa) se vaše objednávky pomalu implementují, stojí za to zkontrolovat ping. Může se ukázat, že je stále nad hodnotou 100 ms vzhledem k počtu bodů, kterými jsou odesílány datové pakety.

Jak můžete minimalizovat ping?

Takový ping může být pokus o minimalizaci. Nejjednodušší způsob, jak změnit zprostředkovatele, je zpravidla místo toho, aby se trápil s pomalým provedením. Alternativně, pokud máme takovou možnost, můžeme se pokusit hrát na jiném internetovém připojení, a to i prostřednictvím mobilního operátora, pokud na daném místě máme dobrý rozsah a 3G nebo LTE. Může se ukázat, že budeme lépe než užívat např. Neostrada.

Můžete se také vybavit VPS, tj. koupit server od společnosti, která se specializuje na taková řešení, nejlépe s umístěním poblíž serveru našeho brokera. VPS však není příliš pohodlné používat ručně a může spíše zpomalit naše obchodování z ruky. Proto se doporučuje především v případě použití automatických strategií, kdy běžící EA neustále sleduje bez nutnosti mít zapnutý počítač a navíc je přenos dat extrémně nízký. Zakoupením VPS v blízkosti serverů brokera můžete dokonce přejít na 1 až 2 ms ping, což je skvělý výsledek.

Co si o tom myslíš?
100%
zajímavý
0%
Heh ...
0%
Šok!
0%
Nemám rád
0%
zranění
0%
O autorovi
Paweł Mosionek
Aktivní obchodník na trhu Forex od roku 2006. Editor portálu Forex Nawigator a šéfredaktor a spolu-tvůrce webu ForexClub.pl. Řečník na konferenci „Zaměření na Forex“ na varšavské ekonomické škole, „NetVision“ na Gdaňské vysoké škole technické a „finanční zpravodajství“ na univerzitě v Gdaňsku. Dvakrát vítěz „Junior Trader“ - investiční hra pro studenty pořádaná DM XTB. Závislý na cestování, motorkách a parašutismu.