Zprávy
Teď čteš
Jak můžete vydělat peníze na klesajících trzích pomocí kryptobotů
0

Jak můžete vydělat peníze na klesajících trzích pomocí kryptobotů

vytvořil Forex ClubČervence 19 2022

Vždy je těžké najít příležitost, když trh krvácí, a dokonce i šílený optimista se může snadno proměnit v tvrdého pesimistu. Nicméně, když je trh červený, nemusíme být negativní, protože i na medvědím trhu existují způsoby, jak profitovat. Vše, co potřebujeme, je obchodování s roboty a krátký průvodce, který vám pomůže pochopit klíčové problémy týkající se jejich používání. Tak začněme!

Výhody obchodování s auty

Než se pustíme do užitečných triků a tipů, je důležité pochopit celkové výhody používání kryptobotů ve vaší obchodní rutině.

Za prvé: obchodování prostřednictvím automatů vám umožňuje přistupovat k obchodování s čistou myslí, bez emocí. Když vidíte, že graf míří na jih, podvědomě reagujete emocionálně a není divu – je to součást lidské povahy. Když však obchodujete emocionálně, jste vždy odsouzeni k neúspěchu – všechny pečlivě vybrané strategie a plány mohou být vyhozeny z okna, jakmile začnete jednat impulzivně. Kryptoboti nemají žádné emoce a vždy se řídí algoritmem, který do nich byl již dříve vložen.

Za druhé, je to otázka time managementu. Ne vždy je možné být připoután k notebooku nebo smartphonu 24/7, protože máte svůj život! Můžete být něčím vyrušeni a promeškat správný čas na nákup nebo prodej. Automatizovaní boti pro obchodování s kryptoměnami mohou monitorovat trh ve dne i v noci, což vám umožní soustředit se na čas strávený s přáteli a rodinou.

Za třetí, automatizovaní kryptoboti mohou usnadnit obchodování a snížit bariéru vstupu. Obchodování na trhu s kryptoměnami, který je známý svou vysokou volatilitou, může být vyčerpávající a vyžaduje spoustu analýz (pokud to chceme dělat moudře) ohledně nejnovějších trendů, aktuálních podmínek na trhu a nadcházejících událostí, abyste mohli udržet pohled na současnou situaci. Ale ani splnění všech těchto požadavků vám nezaručí okamžitý úspěch. I když používání robotů pro obchodování s kryptoměnami také nemůže poskytnout 100% šanci na zisk, může to jistě snížit bariéru pro obchodníky s malými zkušenostmi nebo pro ty, kteří chtějí minimalizovat riziko a ušetřit čas při průzkumu trhu.

TradeSanta je online platforma s botem pro obchodování s kryptoměnami a profesionálními nástroji, které mohou poskytnout všechny výše uvedené výhody a učinit obchodování dostupnější pro začátečníky i profesionály. Platforma podporuje hlavní burzy jako Huobi, Binance, Binance.US, OKEx, HitBTC, Upbit a Coinbase Pro. Obchodníci mohou také ručně zadávat objednávky a testovat své nápady obchodováním na demo účtech pomocí komplexního terminálu.

nástroje pro řízení rizik, DCA roboty a grid, signály TradingView a další funkce jsou k dispozici také na platformě TradeSanta (s dalšími funkcemi již brzy). Mohou pomoci začátečníkům i profesionálům v jejich běžných obchodních aktivitách.

Jak vám mohou boti pro obchodování s kryptoměnami pomoci na medvědím trhu?

Ti investoři, kteří nejsou příliš zkušení v obchodování s kryptoměnami, mají tendenci vnímat klesající trhy jako znamení, že se mají od kryptoměn držet dál, alespoň dokud se neusadí prach. Je však možné dosáhnout potenciálních zisků během vzestupného i sestupného cyklu, ale nejprve musíte pochopit prvky, jako jsou strategie, které byste měli zvolit při používání automatizovaných řešení. Nákup, když je trh medvědí, se může vyplatit později, když se cyklus obrátí a grafy budou opět svítit zeleně. Nikdo jistě neví, zda je toto konkrétní minimum poslední, nebo zda bude cena v budoucnu dále klesat. V tomto případě můžeme pozice v průběhu času budovat přidáváním dalších nových objednávek, jak ceny klesají, místo abychom šli jednou all-in. Jedním z nápadů je přesunout se do pozice, když se objeví nové spodní koryto.

Další běžně používanou strategií, která může být účinná, když medvědí cyklus začne burácet, je krátký prodej. Tento herní plán znamená prodávat kryptoměny za vysokou cenu a kupovat je zpět, když cena dosáhne nového minima.

Probrali jsme strategie, ale co samotní roboti? Jak nám mohou pomoci?

Roboti TradeSanta podporují spoustu dlouhých a krátkých strategií, které se mohou hodit, když trh začne krvácet, a počet nástrojů, které jsou již k dispozici, je působivý. Pojďme se podívat na některé, které vám mohou pomoci během vašeho medvědího cyklu:

  • Ukazatele technické analýzy. Obchodníci mohou využívat signály generované indikátory, jako jsou Bollinger Bands, MACD nebo RSI.
  • Stop Loss a Trailing Stop Loss. Ať už obchodujete nízko nebo vysoko, trailing stop-loss nebo trailing-stop, toto je typ příkazu, který se provede, když se cena již nepohybuje ve váš prospěch.
  • Obchodní terminál. Tento nástroj vám umožňuje obchodovat na více burzách pouze s jedním uživatelsky přívětivým rozhraním. Vřele doporučujeme pro obchodníky s více obchodními účty a pro ty, kteří chtějí používat různé strategie na různých účtech.
  • Signály TradingView. Tyto signály lze použít ke vstupu a dokončení obchodů v nejlepší možnou dobu.
  • Obchodujte na demo účtu. Toto řešení vám umožňuje otestovat vaši strategii proti reálným tržním podmínkám, aniž byste museli investovat skutečné peníze.
  • DCA a Grid strategie, které mohou pracovat současně s dlouhými a krátkými pozicemi.

DCA a gridové strategie

Bot nastavený tak, aby obchodoval se strategií DCA, zadává jako první první nákupní objednávku a další (včetně nákupních) objednávek v případě, že je cena proti očekávanému trendu. U všech provedených příkazů robot odešle pouze jeden příkaz Take Profit pro všechny příkazy zadané robotem. S každým novým zadaným nákupním příkazem se cena take profit a velikost objednávky přepočítá, aby se získal požadovaný zisk pro celý součet zakoupených tokenů.

Bot nastavený pro obchodování s gridovou strategií zadá první nákupní příkaz podobný DCA. Také zadává více objednávek v případě, že cena půjde špatným směrem. Hlavní rozdíl je v tom, jak gridová strategie přináší zisk. Na rozdíl od robotů DCA bude robot Grid zadávat příkazy k prodeji pro každý příkaz k nákupu samostatně s konkrétním ziskem. A ano, obě tyto strategie lze použít buď pro vzestupný nebo sestupný trend.

Souhrn

Automatizované krypto strategie mohou být v naší obchodní rutině mimořádně užitečné. V každém případě, bez znalosti základů vám tento nástroj na vaší krypto cestě moc nepomůže. Bot pro obchodování s kryptoměnami může být efektivním nástrojem, pokud jde o úsporu vašeho času a nervů. Umožněním algoritmu pozorovat trh může zajistit, že nepromeškáme žádnou obchodní příležitost. Kromě toho mohou kryptoboti obchodovat stokrát rychleji než jakýkoli profesionální obchodník, což poskytuje výhodu, kterou potřebujeme, abychom z tohoto trhu vytěžili maximum. Vždy byste si však měli pamatovat, že robot je pouze nástroj a je to vždy obchodník, kdo musí zajistit jeho úspěšné fungování.

Co si o tom myslíš?
0%
zajímavý
100%
Heh ...
0%
Šok!
0%
Nemám rád
0%
zranění
0%
O autorovi
Forex Club
Forex Club je jedním z největších a nejstarších polských investičních portálů - forex a obchodní nástroje. Jedná se o originální projekt zahájený v roce 2008 a uznávanou značkou zaměřenou na měnový trh.