sociální Trading
Teď čteš
Test platformy EToro - s malým ziskem na konci. # 10. týden
0

Test platformy EToro - s malým ziskem na konci. # 10. týden

vytvořil David Burda24 sierpnia 2020

Po 10 týdnech jsme dokončili test naší obchodní platformy eToro v harmonogramu týdenních shrnutí - projekt bude pokračovat, o čemž však později. Nastal čas na „zpytování svědomí“, které se bude týkat jak dosažených výsledků, tak výhod a nevýhod platformy, které jsme při testování „objevili“. Zveme vás ke čtení.


Příklady z praxe: Recenze EToro - platforma pro sociální obchodování


Složení našeho portfolia eToro

Minulý týden neudělal stejně dobře jako předchozí dva a některé zisky se na samém konci vypařily. Náš čistý zisk je symbolický, stejně jako výše rezervovaných prostředků. Investor adnreiJT zatím dosáhli nejlepších výsledků a blíží se + 20% zisku. Druhý je Špinavý Bobkdo byl také blízký podobným výsledkům, ale nakonec narazil a fared výrazně horší.

Shrnutí testu etoro FIG1

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucí výkonnosti. Zobrazená obchodní historie je kratší než 5 celých let a nemusí být dostatečná jako základ pro investiční rozhodnutí.

Během testu někteří investoři investovali své prostředky do akcií. Mezi vybranými společnostmi byly:

 • Alibaba
 • X
 • facebook
 • Microsoft
 • VISA
 • Coca Cola
 • Intel
 • Euronet
 • jablko
 • PayPal
 • Netflix
 • master Card

Zůstatek účtu po 10 týdnech:

 • Míra návratnosti fondu GainersQtr 3,65% (nárůst o 0,43% ve srovnání s minulým týdnem),
 • Zbývá 322 aktivních položek,
 • Náš výsledek je + 2970,49 Kč, což dává úroveň návratnosti + 2,9%.

Souhrn

Připomeňme si, že náš počáteční zůstatek činil až 100 000 USD a při zapojení více než 95% těchto fondů bychom mohli očekávat mnohem lepší výsledek. Po dobu 10 týdnů nebylo možné ani zahlédnout vysoký zisk v poměru k tak vysokému vkladu a míře závazku. To je částečně výsledkem naší původně vysoce konzervativní strategie výběru poskytovatelů signálů. Na druhou stranu jsou svátky obdobím snížené volatility a aktivity obchodníků. Ale po celou tu dobu se s jistotou objevily jasné klady a zápory samotné platformy eToro.

Výhody

 • Není to časově náročná práce. Naše role je omezena pouze na provozování platformy (což je jednoduché a transparentní), výběr investorů podle stanovených kritérií a provádění změn na nich. Jedná se o klíčový prvek, protože v případě špatného výkonu je nejlepší zaměnit poskytovatele signálu a co nejdříve přerozdělit zdroje.
 • eToro sdružuje širokou škálu investorů a umožňuje jim vybrat si podle země, trhu, zisku a období, ve kterém investor investoval. Tato diferenciace pomáhá při diverzifikaci vašeho portfolia.
 • Stejně jako u ZuluTrade, může to být další prvek našeho investičního portfolia.
 • Dostupné možnosti ručního uzavírání objednávek se hodí, když je náš zisk na slušné úrovni a my chceme provést platbu. Kdykoli se můžeme vrátit ke kopírování investorských her.
 • Máme přístup k fondům, které mají diverzifikovanou a předem stanovenou strukturu. Je to dobrá volba pro dosažení stabilního příjmu s relativně nízkou úrovní rizika z dlouhodobého hlediska. GainersQtr nás testoval s 3,65% ziskem a po dobu 10 týdnů jsme zde neviděli nic rušivého.

defekty

 • Špatná výkonnost investorů i přes velký vklad. Míra návratnosti je nepřiměřená vzhledem k zahrnutým fondům.
 • Navzdory výraznému nárůstu rizika jsme nedosáhli požadovaného účinku. Všimli jsme si zanedbatelného rozdílu mezi obchodníky s rizikem 5 a 9 (v desetibodové stupnici eToro).
 • Hlavním faktorem, který zlepšil naše výsledky, byla velmi vysoká (na určité období) volatilita na některých trzích (hlavně kryptoměny), což naznačuje, že za běžných obchodních podmínek i bez nich. zapojení do obchodování na žetonech by mohli být investoři zklamáni dosaženými výsledky.

Náš test bude pokračovat dalších 10 týdnů, stejně jako ZuluTrade, ale bez týdenních shrnutí. Konečné výsledky našich Dobrodružství eToro bude vydáno 2. října.

76% účtů retailových investorů přichází o peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Zvažte, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých peněz.


eToro je platforma s více aktivy, která nabízí jak investování do akcií, tak obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. 76 % účtů drobných investorů ztrácí peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucí výkonnosti. Zobrazená obchodní historie je kratší než 5 celých let a nemusí být dostatečná jako základ pro investiční rozhodnutí.

Copy Trading není synonymem pro investiční poradenství. Hodnota vaší investice může stoupat nebo klesat. Váš kapitál je ohrožen.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení ani nenese odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s použitím veřejně dostupných informací o eToro, které nejsou specifické pro subjekty.

Co si o tom myslíš?
0%
zajímavý
100%
Heh ...
0%
Šok!
0%
Nemám rád
0%
zranění
0%
O autorovi
David Burda
Aktivní obchodník na trhu Forex od roku 2017 se specializací na měnový a komoditní trh. Považuje vysoce efektivní technickou analýzu v kombinaci s jednoduchými investičními nástroji. Soukromě, fanoušek aktivního trávení volného času.