pokročilý
Teď čteš
Objednávka musí být, tedy udržovat vaše pracovní prostředí pod kontrolou
0

Objednávka musí být, tedy udržovat vaše pracovní prostředí pod kontrolou

vytvořil Paweł MosionekLedna 14 2015

K napsání tohoto článku mě inspirovala nedávná situace. Článek, který vás upozorní, že v obchodě může být vše hrozbou. Ani pracoviště obchodníka nebo nástroje, které používá k obchodování a které měly pomoci, by neměly zasahovat. Začněme shrnutím toho, co se stalo jako první.

Všiml jsem si, že tento článek nemá za cíl diskreditovat tuto osobu žádným způsobem, ani není útokem na ni. Toto je vzdělávací článek, který má za cíl ilustrovat několik důležitých věcí.

"Špatný makléř, špatný makléř"

Na jednom z diskusních fór v podprocesu určitého zprostředkovatele se jeden z uživatelů stěžoval na závěsnou platformu, a to zejména v kritických okamžicích, tj. V blízkosti zveřejnění makroekonomických údajů nebo při dynamických cenových změnách. Až do nějaké doby bylo vše v pořádku a po X měsících obchodování se takové problémy začaly objevovat. To je samozřejmě trapné, protože vám nedává příležitost reagovat, zatímco většina se děje.

První reakcí bylo napsat o problému na fórum. Obvinění padlo na makléře. Každopádně u více firem se mi stalo, že při větší zátěži ze strany obchodníků se jejich servery nevyvíjely a prostě spadly nebo se odpojily. Zpočátku bych se tedy sám stal takovými podezřeními. Po dalších podobných nepříjemnostech byl tón ještě nepřátelštější, což vedlo diskusi k jednoznačnému posouzení, že to bylo“břídilství„Od IT oddělení, celé společnosti a jejich neprofesionality.


PŘEČTĚTE POTŘEBNÉ: Nečisté makléřiNejvětší selhání makléřů


Diagnostika problému

Takže jsem společnosti požádal, zda skutečně zaznamenaly nějaké technické problémy. Odpověď byla negativní a nikdo na fóru nezaznamenal podobné problémy. Ani jsem je neviděl.

Klient zde nekontaktoval makléře. Nebyly poskytnuty žádné klíčové údaje ve formě záznamu o aktivitách z platformy (tzv. Logy) nebo čísla účtu zákazníka, které by pomohly identifikovat jej a důkladně prozkoumat problém. Samotný makléř je také zřídka zapojen forumprotože po 1. má horkou linku a vestavěný chat k hlášení problémů tam, po 2. nemůže zveřejňovat důvěrné údaje veřejnosti (a dokonce ani údaje, které by mohly vést k identifikaci dané osoby), po 3. uživatelé diskusních fór mají tendence zapojovat zástupce makléřů do diskusí, které nikam nevedou, což je ztráta energie a času :).

Můj kontakt s makléřem vedl k krátké hypotéze o tom, co skutečně může způsobit problém a předložit předběžné řešení. Při dalším selhání nemohl uživatel z technických důvodů dodržovat tyto pokyny a navrhované řešení by nebylo úspěšné.

Základem je kontakt

Ochota spolupracovat na obou stranách. Tohle chybělo. Pokud nám něco nefunguje, je nejlepší to nahlásit přímo personálu a poskytnout jim co nejvíce podrobností. Makléř si možná ani neuvědomuje žádné nepříjemnosti, zvláště když z jeho strany vše vypadalo v pořádku. Nelze předem předpokládat, že "já mu nenapíšu, protože mi stejně nebude chtít pomoci." Když si nenapíšeme, nebude mít ani šanci nám pomoci :).

Samozřejmě, že první podezření obchodníka bylo přirozené. Mohou to být problémy se servery brokera. Ale je také snadné to ověřit tím, že se zeptáte ostatních, zda mají stejné problémy, a dokonce i tím, že zkontrolujete mobilní platformu v telefonu. Můžete se dokonce zeptat makléře v chatu, zda je s ním vše v pořádku. Tohle nejsou časy, kdy do nás bude společnost "strkat" říkat, že servery fungují, když ne. Je tak snadné si ověřit, že nemá smysl lhát.

Věřte tomu nebo ne, všichni slušný makléř chce, aby byl jeho klient spokojen. Technická podpora je opravdu dobře informovaná a ochotná pomoci. Jenom to, že jsou to jen lidé. A musíme k nim přistupovat jako k lidem.

Vyžadujeme to nemožné

Někdy máme někdy přehnané očekávání. To je částečně způsobeno naší nevědomostí a částečně z frustrace, která nás překonává (protože trh uteče a my jsme bezmocní). Když mluvíme o nadsaděných očekáváních, myslím tím, že mám na mysli pracovníci makléřských domů.

Jak by většina z vás reagovala na větu „protože mi to nejde“? Mnoho lidí mi píše s tímto typem problému. To vyvolává řadu otázek jako "co nefunguje?", "Jaké jsou příznaky?", "Kdy to začalo?", "Jaký je operační systém, verze platformy, co je na něm nainstalováno...?" atd. atd. Někdy jsou problémy velmi neobvyklé a poskytnuté informace znesnadňují byť jen odhadnout, co je může způsobovat. A tak po výměně 20 e-mailů stále nic nevíme (samozřejmě by to mohlo skončit u 3 e-mailů, pokud by bylo poskytnuto co nejvíce dat hned na začátku). Na jedné straně podpora nemůže vyžadovat po každém uživateli rozsáhlé technické znalosti, ale také by klient neměl od podpory vyžadovat nadlidské schopnosti.


PŘEČTĚTE SI také: Typy Forex Brokers: ECN, STP, MM


Při absenci spolupráce ze strany obchodníka zbývá doporučit typická řešení, jako je přeinstalování platformy, kontrola jejího nastavení, antivirový program, firewall, další možnosti systému ... To však nemusí přinést očekávaný výsledek. Příčin nepříjemností může být tolik, kolik existuje proměnných.

Stává se, že to končí tím, že obchodník řekne „vy mi evidentně nechcete pomoci“. Jedině, že v první řadě musíme sami chtít pomoci sami sobě. A zapojit se do toho.

Pokusů a omylů

To je nejčastější způsob, jak se dostat k tomu, kvůli čemu „nepracujeme“. Problém je v tom, že zprostředkovatelská služba je v kanceláři a my sedíme u svého počítače s platformou, která zaznamenává problémy. A pokud se stane nepravděpodobným, že chyba je na straně brokera a celý problém není globální (netýká se všech uživatelů pouze jedné nebo úzké skupiny), pak zůstává experimentální cesta, tedy zdlouhavé testování a vyloučení jednoho faktoru po další, až najednou začne fungovat. Je to únavná práce, ale nikdo ji za nás neudělá. Je velmi obtížné někomu na dálku pomoci, aniž bychom věděli, co ten člověk vlastně dělá a jaké jsou jeho technické znalosti.

Existuje také šance, že někdo kdysi měl stejný problém a našel řešení - pak se věc stala banální. Pokud takového člověka najdeme.

Dokonalé pracoviště obchodníka?

Řešením je ... pořádek, mír, trpělivost. Mnoho z nás naplnilo naši platformu indikátory, stroji, poloautomaty nalezenými v síti, nakonfigurovalo je podle svých velmi neobvyklých preferencí ... Stahujeme také historická data ze sítí neznámého původu, spouštíme velké množství grafyi když jich použijeme 1/3 ... Vytváří nepořádek. Nebo spíše chaos, ve kterém jen my vidíme stín pořádku. To může načíst platformu a zpomalit její běh nebo prostě nebude fungovat správně.

Stejně tak může být s konfigurací samotného počítače, tím více, pokud ho používá několik lidí. Instalované hry, software stáhnout z torrentů a jiných nebezpečných zdrojů, a na rozdíl od vystoupení, také aplikace, které prostě musí chránit nás, antivirus a firewall, často nás tak nabrudzą v nastavení systémového registru nebo v síti (např. Blokovat rozsah portů, přes který se připojuje platformu), že mohou efektivně komplikovat používání obchodní platformy. A ani o tom nemůžeme vědět.

Proto stojí za to izolovat naše obchodní prostředí od ostatních aktivit, kterým nám počítač obsluhuje, a především zajistit vlastní objednávku na samotné platformě. Pojďme se s ní chovat jako operující chirurg. Nechte to obsahovat minimum, které potřebujeme.

Pokud nám něco náhle přestane fungovat, zachovejte klid. Zadržme nařčení všech ostatních a nejprve diagnostikujme problém. Ptejme se, prozkoumáme téma. Obraťme se na podporu. Trpělivě hledejme řešení... A když nám někdo selže a my si sami nemáme co stěžovat - tak to udělejme "kouř" :).

Co si o tom myslíš?
0%
zajímavý
100%
Heh ...
0%
Šok!
0%
Nemám rád
0%
zranění
0%
O autorovi
Paweł Mosionek
Aktivní obchodník na trhu Forex od roku 2006. Editor portálu Forex Nawigator a šéfredaktor a spolu-tvůrce webu ForexClub.pl. Řečník na konferenci „Zaměření na Forex“ na varšavské ekonomické škole, „NetVision“ na Gdaňské vysoké škole technické a „finanční zpravodajství“ na univerzitě v Gdaňsku. Dvakrát vítěz „Junior Trader“ - investiční hra pro studenty pořádaná DM XTB. Závislý na cestování, motorkách a parašutismu.
Komentáře

Nechte odpověď