začátečník
Teď čteš
Struktura trhu - formace, o které málokdo ví [Jim Poniat]
0

Struktura trhu - formace, o které málokdo ví [Jim Poniat]

vytvořil Jim Poniat13 2020 května

Struktura trhu - formace, o které málokdo ví

„Jednoduchost je vrcholem sofistikovanosti.“ - tento citát mi velmi jasně utkvěl v paměti. Všechno, co děláme v našem světě, je komplikované. V případě obchodování jsou dokonalým příkladem Elliotovy vlny, kde existuje více než 200 pravidel, která musí daná vlnová řada splňovat. Dalším příkladem jsou harmonické formace, kde jsou naším pravidlem měření subjektivní Fibonacciho měření.

Naše obchodní pravidla nebo strategie by měly být jednoduché, a tak rychle použitelné. Myslíme si, že čím složitější jsou pravidla fungování, tím lepší budou výsledky. Nic není dále od pravdy.

Obchodování by mělo být dobrodružstvím, zábavou - nikoli prokletím. Jednoduché a rychlé techniky analýzy trhu jsou přesně to, co potřebujeme. Výše uvedený citát je klíčovým bodem při vytváření těchto technik. Všechny moje metody jsou velmi jednoduché, dokonce směšně jednoduché - od trendové čáry po nástroj JP SPEKTRUM.

V tomto článku vám ukážu formaci, která není komplikovaná, a po přečtení tohoto textu se můžete okamžitě uplatnit v obchodování.

Obchodníci se zaměřují na mnoho formací, zejména na svíčkové formace, dvojitý vrchol, dvojitý otvor, trojitý vrchol a trojitý otvor. Bohužel, nejdůležitější formace trhu notoricky uniká naší pozornosti.

Co je tostruktura trhu

Koncept struktury trhu je velmi jednoduchý, ale má také silnou sílu. Struktura trhu je jev a dochází k výrazným cenovým obratům.

Cena začíná kolísat (předpokládejme, že je vzestupně) a končí v určitém bodě. Potom začíná klesání dolů a cenové sedlo končí znovu v bodě, od kterého začíná stoupání znovu. Tyto výkyvy začínají formací zvanou struktura trhu. Nízká struktura trhu Struktura trhu Nízká - MSL) a vysoká struktura trhu (  Struktura trhu Vysoká - MSH) se opakuje po celou dobu.  Tento jev se vyskytuje na každém trhu a v každém časovém rámci, ale je to koncept, který by měl být potvrzen úrovní podpory, odporu nebo jiným ukazatelem.

Struktura trhu Jim Poniat

Vysoká a nízká struktura trhu.

Vysoká struktura trhu Struktura trhů Vysoká -MSH)

Vysoká tržní struktura (MSH) se vytváří, když trhy dosáhnou nových výšin. Tvoří blízko klíčových zón odporu nebo klíčových pohyblivých průměrů, což je velmi důležité.

Pro použití MSH v obchodě bylo vyvinuto mnoho teorií. Jedním z nich je najít zónu kritického odporu a otevřít krátkou pozici. Dalším způsobem je najít řadu dřívějších MSH a vytvořit trendovou linii odporů. Třetím způsobem je použití MSH ve formě fraktální vlny a vytvoření většího švihu pomocí vzdálenosti mezi otočné body mezi nimi.

vysoká struktura trhu

Definice nejvyšší úrovně struktury trhu (MSH) nastává, když trh dosáhne nového vrcholu následovaného ještě vyšším vrcholem následovaným nižším vrcholem. Tento vzor je zobrazen se třemi svíčkami. Ale v mnoha případech tomu tak nemusí být. Ve stanoveném časovém období se může tvořit 5-6 svíček, ale vnitřní svíčky by měly naznačovat vnitřní svíčku ( uvnitř svíčky), což naznačuje nerozhodnost.

Při pohledu na níže uvedený příklad můžete vidět, jak MSH vypadá v perfektním stavu.

struktura trhu jim poniat krátkou pozici

MSH - krátká pozice

  1. Obchod:
    • krátká pozice (po třech svíčkách - MSH) - signálem je uzavření svíčky pod nízkou cenou třetí svíčky.
  2. Stop:
  3. Cíl:
    • Signál je platný, dokud není uvolněna jiná MSL s významnou podporou / odporem.

Struktura trhu (MSH) - praktické využití

Pojďme se podívat na graf měnových párů USD / CAD v časovém rámci M15. Struktura trhu MSH po divergenci nastala na vrcholu. Toto je první potvrzení vysokého trhu, druhým potvrzením je naše úroveň odporu (nikoli zóna) 1.4150. Třetí je JP Spectrum, které proniká do inverzní zóny a pomalu se zvyšuje - spád je vzadu. 

usdcad ho pod strukturou trhu

Struktura trhu MSL - praktické využití

V níže uvedené tabulce vidíme pár GBP / USD v intervalu M15. Houpací konec je na důležité úrovni 1.2275 a JP Spectrum nám ukazuje pomalý nárůst hybnosti. Průsečík TL pomocí JP Spectrum nám také ukazuje další signál k otevření dlouhé pozice

msl struktura trhu

graf GBP / USD, M15 časový interval

Koncept struktury trhu je dokonalým potvrzením změny směru na různé hodnoty. Sledováním nejen MSH nebo MSL, ale také díky potvrzení významné úrovně podpory a odolnosti JP spektrum, můžete přesně vidět, kde můžeme otevírat pozice bez zbytečného strachu.

Co si o tom myslíš?
63%
zajímavý
24%
Heh ...
5%
Šok!
3%
Nemám rád
3%
zranění
3%
O autorovi
Jim Poniat
Kanadský analytik a obchodník s finančním trhem s mnohaletými zkušenostmi s 14em. Autor dvou knih se specializací na obchodování Forex. Od 2006 do 2008, trénoval a získal znalosti od obchodníků, jako jsou Bill Williams, Steve Nison, Martin Pring, Michael Duane Archer a mnoho dalších. Z 2008 na 2015 provozoval investiční fond s několika miliony dolarů. Během této doby spolupracoval s jednou z kanadských bank.