Zprávy
Teď čteš
Jak spustit MetaTrader 4 na MacOS Catalina [Průvodce]
0

Jak spustit MetaTrader 4 na MacOS Catalina [Průvodce]

vytvořil Paweł MosionekČervence 23 2020

Uživatelé používající MetaTrader 4 na MacOS Catalina zažili docela šok. Po upgradu z Mojave na Catalinu platforma přestala fungovat. Problémem je konec podpory 32bitových aplikací nejnovějším Apple OS a MT4 patří do této skupiny. Pokud jste jedním z těchto uživatelů, máme pro vás několik dobrých zpráv - existuje způsob!

MetaTrader 4 pro MacOS Catalina

Řešení bylo samozřejmě k dispozici dříve, ale ne všichni byli zcela spokojeni. Aby se MT4 vrátil do práce na našem Macu, stačilo se vrátit k verzi OS Mojave. Ale proč kupujeme Mac pro pár, nebo dokonce několik tisíc, pro použití obchodní aplikace z roku 2003 (ano, datum vydání MT4 🙂) v zastaralém systému?

Můžeme také snížit naše obchodní požadavky a začít používat MetaTrader ve webové verzi. Jde jen o to, že funkčnost této verze je velmi omezená. Ve skutečnosti se blíží mobilní verzi než verzi pro stolní počítače. Staré tipy nebudou uspokojeny ...

Paralely? Zapomeň na to!

Jedním z řešení bylo také využít Parallels (z 79,99 USD za rok), tj. virtuální stroj, který umožňuje paralelní používání dvou operačních systémů - MacOS a například Windows 10. Existují však také problémy. Dva systémy vyžadují pro každý z nich samostatný prostor na disku. Podobně se zdroji ve formě RAM nebo procesoru. Pokud nemáme výkonné vybavení, zapomeňte na potěšení z jeho používání. Existuje také problém s možnými aktualizacemi, které by mohly komplikovat provoz Parallels, nutnost koupit licenci pro Windows a neustálé přepínání mezi desktopy.

Stručně řečeno, toto řešení zdaleka není ideální. Existuje ale lepší způsob ...

CrossOver a MetaTrader 4

Přestože na MOSTrader 4 na MacOS Catalina stále není žádná oprava, tato metoda je zdaleka nejméně problematická. Přichází s pomocí CrossOversoftware, který vám umožňuje spouštět mnoho programů vytvořených pro Microsoft Windows v systémech MacOS a Linux. K dispozici je také minus - k dispozici pouze v placené verzi a 14denní zkušební verzi.

CrossOver balíčky a ceny:

  • zdarma - 14denní zkušební doba,
  • 29,95 USD - nedostatečná podpora a přístup k aktualizacím,
  • 49,95 USD - roční podpora a přístup k aktualizacím,
  • 499,95 USD - doživotní neomezená podpora a aktualizace.

Dva týdny je příliš mnoho na to, abychom si ověřili, zda nám CrossOver vyhovuje. Takže pokud se nechcete rozloučit s Catalinou a MT2, stojí za to vyzkoušet.

Instalace MetaTrader 4 na MacOS Catalina

Jak vypadá samotný proces instalace? Docela banální!

Stáhněte si CrossOver z webových stránek výrobce.

křížová instalace

Nainstalujte CrossOver na Mac.

1 crossover

V seznamu nainstalovaných programů vyberte MetaTrader 4.

2 mt4 kataliny

Poté vyberte instalační soubor MT4 vašeho makléře ve verzi .exe (pro Windows) a složku, do které se má software nainstalovat, a potvrďte kliknutím na "Nainstalujte".

3mt4 crossover Catalina

Dodržujte standard (pojď, pojď ... skončit :-). V případě poslední chyby, jak je znázorněno na obrázku, se nebojte - "Přeskočit tento krok" ...

4 metatrader 4 na macos catalina

… A užijte si MT4 na Catalině!

5 metatrader 4 na macos catalina

Co si o tom myslíš?
60%
zajímavý
40%
Heh ...
0%
Šok!
0%
Nemám rád
0%
zranění
0%
O autorovi
Paweł Mosionek
Aktivní obchodník na trhu Forex od roku 2006. Editor portálu Forex Nawigator a šéfredaktor a spolu-tvůrce webu ForexClub.pl. Řečník na konferenci „Zaměření na Forex“ na varšavské ekonomické škole, „NetVision“ na Gdaňské vysoké škole technické a „finanční zpravodajství“ na univerzitě v Gdaňsku. Dvakrát vítěz „Junior Trader“ - investiční hra pro studenty pořádaná DM XTB. Závislý na cestování, motorkách a parašutismu.
Komentáře

Nechte odpověď