začátečník
Teď čteš
Další časové intervaly v MetaTrader 5. Opravdu jim pomáhají?
2

Další časové intervaly v MetaTrader 5. Opravdu jim pomáhají?

vytvořil David BurdaDubna 8 2020

Jedním z prvků, které odlišují obchodní platformu MetaTrader 5 (MT5) od předchozí verze (MT4), je dostupnost dalších časových intervalů. Standardní a běžně používané obchodníky v MT4 jsou nejen: M1, M5, M15, M30 a vyšší H1, H4, D1, W1, MN. Časový interval nebo jejich skupina bude do značné míry přizpůsobena dané investiční strategii. Oddíly M1 a M5 se používají hlavně pro skalpování, kde na okraji můžeme také určit jeho dvě možnosti. S nízkou dynamikou a rozsahem pohybu lze pozice zaujmout s větším objemem se zaměřením na zisk získaný malým počtem pipů a naopak - s větší volatilitou hraje s nižší dávkou, ale zisk z mnohem většího počtu pipů. Přechodem na vyšší časový rámec se obchodníci snaží zaujmout pozice v souladu s trendem, ať už krátkodobým, střednědobým nebo zvláště dlouhodobým, a tak se pozice uzavírají.


Přečtěte si: MetaTrader 4 vs MetaTrader 5 - Porovnání platforem


Jsou zde otázky

Protože jsou k dispozici další časové intervaly, jsou položeny otázky, zda je něco mezi tím, nebo budou sloužit jako další náhled? Pomohou nebo zavedou zbytečné zmatky? Po kliknutí pravým tlačítkem na graf v MT5 vstoupíme na záložku periodicity, kde najdeme další časové intervaly: M2, M3, M4, M6, M10, M12, M20 a H2, H3, H6, H8, H12. Dnes se zaměříme pouze na oddíly M1, M3 a M5.

MetaTrader 5

Výběr a objednání

Chcete-li získat přesné odpovědi na výše uvedené otázky, musíte sledovat fungování nových intervalů a zároveň je kombinovat se standardními  a doplňte jej technickou analýzou a ukazateli.  Na začátku začneme s nízkými intervaly a v tomto případě to bude nejlepší  prodiskutovat  je to na příkladu skalpování. Použijeme následující prohlášení:

M1 respektive M3 a M5 - v tomto případě bude interval M3 tímto dalším signálem spojujícím M1 s M5. Ukazatele, které použijeme, jsou RSI a Double Moving Average, tj. dvojnásobný exponenciální klouzavý průměr, který se používá k rychlé identifikaci cenových změn. Při pohledu na graf si všimneme, že průsečík dvou čar znamená změnu směru. Zde byly použity parametry Perioda 3 pro modrou čáru a 14 pro červenou. Samozřejmě můžete nastavit a otestovat jiné nebo podobné ukazatele, ale nyní se zaměřujeme hlavně na to, zda pro nás budou další intervaly užitečné v tomto nepříliš komplikovaném spojení. To neznamená, že to nebude přesné.

Praktická aplikace v grafu

mt5 intervaly

Řešení diskutované výše lze snadno vidět na grafu. Šipky označují dobré příležitosti k otevření pozice.  Samozřejmě jich je více, ale můžeme vidět, že graf M1 je kompatibilní s M3. Okno s M5 nám ukáže, nebo spíše dá jistotu, že transakce určitě uzavíráme správným směrem.

mt5 časové měřítko

Další linie kanálů se téměř dokonale protínají s označenými místy v grafu, kde by měly být zaujaty pozice. Jedná se o další podporu, i když se může jednat také o další ukazatel nebo skupinu z nich.

Souhrn

Při zvažování použití dalších intervalů, jako jsou M2 a M3, musíme mít na paměti, že analýza jednoho z nich bude pro obraz mezi M1 a M5 rozhodující. Pokud je všechny nastavíte, bude to znamenat příliš mnoho nejasností a otazníků, a proto bude rozhodnutí otevřít tuto pozici obtížné. Ne každý používá výše uvedené nastavení, ať už je to obrazovka, nebo dokonce více indikátorů, takže možná v jiné sadě budou další intervaly zbytečné a v jiných to bude pozdrav. K tomu by mělo být přistupováno zdravým rozumem a rozhodně by nám měl pomoci demo účet, kde zkontrolujeme fungování dalších časových rámců nástrojů a analýz, které používáme.

Můžeme také zkontrolovat, jak a zda se naše obchodování změní na základě výše uvedeného patentu. Dnes jsme založili hlavně na strategii skalpownie, která, jak víte, není pro každého, ale stojí za to vyzkoušet si demo účet. Možná jsme v této oblasti dosud neměli relevantní pokyny a postupy. Na trhu není vždy jasný trend, ale existuje spousta příležitostí uzavřít i několik transakcí během dne, a proto byste na ně měli strávit nějaký čas. V této situaci však nemůžeme lhostejně projít nové, vyšší časové intervaly a brzy budeme hledat jejich výhody v další analýze.

Co si o tom myslíš?
14%
zajímavý
86%
Heh ...
0%
Šok!
0%
Nemám rád
0%
zranění
0%
O autorovi
David Burda
Aktivní obchodník na trhu Forex od roku 2017 se specializací na měnový a komoditní trh. Považuje vysoce efektivní technickou analýzu v kombinaci s jednoduchými investičními nástroji. Soukromě, fanoušek aktivního trávení volného času.